Energetyka

Coraz większe zapotrzebowanie energetyczne zmusza do poszukiwania nowych alternatyw.  Zasoby ropy naftowej, gazu ziemnego oraz węgla są ograniczone, więc żeby sprostać zapotrzebowaniom współczesnej cywilizacji trzeba sięgnąć po źródła odnawialne, takie jak biomasa.

BIOMASA W ENERGETYCE

W  energetyce głównym sposobem uzyskiwania energii z biomasy jest spalanie. 

Proces ten odbywa się w specjalnie do tego przygotowanych kotłach. Na ten moment spalanie odbywa się w kotłach ze złożem fluidalnym lub poprzez współspalanie z węglem brunatnym lub drzewnym. Ze względu na niejednorodne właściwości biomasy każdy proces spalania jest indywidualnie przeprowadzany.

Istnieje proces dzięki któremu biomasa może wyprzeć inne paliwa, jest nim karbonizacja. W wyniku tego procesu tworzy się pellety, które w przeciwieństwie do ich tradycyjnych odpowiedników nie potrzebują specjalnego sprzętu do przechowywania oraz nie wchłaniają wilgoci. Pellety z karbonizacji biomasy odznaczają się wysoką wartością energetyczną. W przyszłości takie pellety mogą skutecznie wyprzeć inne paliwa takie jak węgiel.

ZIELONA ENERGIA W WALCE O ŚRODOWISKO NATURALNE

Biomasa i jej możliwości dają szansę na ekologiczne funkcjonowanie energetyki. Koniec z degradacją środowiska spowodowaną nadmiernym wydobyciem i zużyciem paliw kopalnych. W ZIRO traktujemy ten temat bardzo poważnie, ponieważ wierzymy w społeczną odpowiedzialność za ekosystem. 

Środowisko

Biomasa rozwiązuje problemy wpływu obecnych technologii na środowisko.

Praca

Wytwarzanie zielonej energii tworzy kilkukrotnie więcej miejsc pracy.

Rozwój

Wg WWF Europa może być w całości zasilana zieloną energią do 2050r.

Potrzeba jednak czasu, aby udoskonalić proces przetwarzania biomasy. Paliwa pochodzące z odnawialnych źródeł to nie tylko fanaberia, ale w obliczu dramatycznie kurczących się złóż węgla i ropy stają się koniecznością, którą trzeba wprowadzić możliwie szybko.

ZIRO uznaje wyłącznie ekologiczne metody pozyskania energii

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
EnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish