Pellet drzewny

Pellet dostarczany przez Ziro nie jest zwykłym produktem grzewczym z surowców naturalnych. Na rynku znaleźć można wiele rodzajów pelletu, ale każdy z nich różni się metodą produkcji lub zastosowanymi materiałami.

Wiąże się to z tym, że nie każdy pellet będzie spełniał Twoje wymagania, ponieważ może mieć zbyt małą kaloryczność lub zbyt dużą ilość popiołu. Nasz produkt właśnie za te dwa parametry jest wychwalany najbardziej.

Dobry pellet to taki, który przede wszystkim posiada odpowiednią certyfikację. Unikajmy produktów z nieznanych źródeł oraz zwracajmy uwagę na kaloryczność pelletu, która powinna wynosić przynajmniej 18 MJ. Równie ważna jest zawartość wody – im więcej jej będzie, tym produkt będzie gorzej ulegał procesowi spalania. Zalecaną normą jest poziom niższy niż 12%. Są to cechy typowo dokumentacyjne, ale pellet wysokiej jakości można odróżnić także po jego wyglądzie oraz opisie procesu spalania.

Gładka, nieporowata powierzchnia oraz jednakowy rozmiar kawałków to także cechy dobrego pelletu. Produkty, których jakość może odbiegać od normy będą wyróżniać się więc odwrotnymi właściwościami. Cżesto korzystając z innych dostawców można napotkać na sytuacje, w których produkt ma spękaną powierzchnię, kawałki są różnych rozmiarów, a sprzedawca nie jest w stanie przedstawić żadnych certyfikatów.

Jeśli jest taka możliwość, to warto zwrócić uwagę także na ciężar właściwy produktu. Może on różnić się w zależności od siły, z jaką był prasowany, ale powinien mieścić się w przedziale 0,6-0,7 kg/litr.

Chcesz przekonać się osobiście?

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
EnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish